• Domov
  • /
  • Sv. Charbel Makhlouf

st.-charbel-makhlouf-849x1024

 

Modlitbová pobožnosť k sv. Charbelovi

Farský kostol sv. Petra a Pavla v Nitre okrem iných vzácnych relikvií uchováva aj relikvie kosti a spovednej štóly sv. Charbela Makhloufa, veľkého libanonského svätca a mnícha.

Vždy v 22. deň mesiaca sa v našom kostole modlíme k sv. Charbelovi Makhloufovi, veľkému svätcovi Libanonu, aby nám Pán Boh aj na jeho orodovanie a príhovor doprial milosti, ktoré potrebujeme pre svätý život my a naši drahí.  Počas pobožnosti sa modlíme aj za konkrétne úmysly, ktoré si veriaci napíšu na pripravené papiere počas mesiaca. Tie sú k dispozícii na stolíku s tlačovinami. Vždy je príležitosť uctiť si jeho relikvie. Osobitné požehnanie relikviou a olejom sv. Charbela je možné prijať vždy na konci pobožnosti.

Chceme však zdôrazniť, že nábožný a úctyhodný zvyk požehnávania veriacich olejom sv. Charbela nie je náhradou sviatosti pomazania chorých. Preto ak trpíte chorobou, ktorá môže zapríčiniť smrť, je dôležité prijať sviatosť pomazania chorých.

Ak chcete, aby sme sa pri relikvii sv. Charbela modlili aj za Váš úmysel, môžete ho napísať na papierik v kostole, alebo ho napísať aj na tejto adrese: Prosba k Pánu Bohu na príhovor sv. Charbela 

Pozývame na modlitbovú pobožnosť k sv. Charbelovi:

22. februára 2024 o 18:30 

vo farskom kostole sv. Petra a Pavla

Hlavný celebrant:

Vdp. Lukáš Kutiš, správca farnosti v Ivanke pri Nitre

Informačný servis nitrianskej diecézy