8. decembra 2019

 

Liturgický kalendár:

 

Pondelok: Nepoškvrnené počatie Panny Márie, slávnosť

Piatok: sv. Lucie, spomienka

Sobota: sv. Jána od Kríža, spomienka

Nedeľa: Tretia adventná nedeľa


 

Farské oznamy:

 

Modlitbová pobožnosť k sv. Charbelovi s otcom biskupom

Nad oltárom sa nachádza relikviár sv. Charbela Makhloufa, svätca z Libanonu, ktorého sme si už uctili a modlili sa pri ňom na jeho sviatok (24. júla). Od decembra sa vždy v 22. deň v mesiaci budeme modliť spoločne v našom kostole k tomuto veľkému svätcovi, aby nám Pán Boh aj na jeho orodovanie a príhovor doprial milosti, ktoré potrebujeme pre svätý život my a naši drahí. Pobožnosť k sv. Charbelovi od decembra do marca budúceho roka, vždy 22. deň v mesiaci obetujeme popri vlastných úmysloch aj za mestské misie. Pri tejto príležitosti na štvrtú adventnú nedeľu (22.12.) o 10:00 navštívi našu farnosť a bude sv. omšu sláviť náš diecézny otec biskup, J. Ex. Mons. Viliam Judák. Po sv. omši sa spoločne s ním pomodlíme pobožnosť k sv. Charbelovi. Bude príležitosť uctiť si jeho relikvie a dostať požehnanie olejom sv. Charbela.

Rorátne sv. omše

V adventnom období – do 16. decembra –o 6.30 hod., okrem nedieľ a spomienok svätých, slávime v našej farnosti rorátne sväté omše – sväté omše, pri ktorých si veriaci ľud osobitne uctieva Pannu Máriu a spieva žalm, v ktorom prosí o príchod Spravodlivého v úžasnej atmosfére sviečok.

Vianočná sv. spoveď chorých

V sakristii chrámu môžete nahlásiť tých vašich chorých a starých príbuzných alebo známych, prípadne susedov, ktorí pri príležitosti Vianoc chcú pristúpiť k svätej spovedi a nemôžu prísť na sv. spoveď do kostola. Radi ich prídeme vyspovedať domov a prinesieme im aj sv. prijímanie. Chorých navštívime v 19. 12. (štvrtok) po telefonickom dohovore.

Spomienka na vdp. Petra Murdzu

RKFÚ sv. Mikuláša v Starej Ľubovni a Mesto Stará Ľubovňa pozývajú na spomienkové podujatie pri príležitosti 10. výročia úmrtia kňaza Nitrianskej diecézy vdp. Petra Murdzu, ktoré sa uskutoční 13. decembra 2019 o 16:00 v kostole v Starej Ľubovni. Všetci sú srdečne pozvaní. Ak sa aj nemôžeme stretnúť v Starej Ľubovni, spomeňme si na vdp. Petra Murdzu vo svojich modlitbách.

Maltézsky punč v adventnom mestečku

Maltézska pomoc Slovensko – centrum Nitra v dňoch 12. – 15. decembra 2019 (od štvrtku do nedele od 9,00 do 22,00 hod) organizuje tradičný Maltézsky charitatívny punč v Adventnom mestečku v Nitre na Svätoplukovom námestí. Výťažok z predaja  bude v plnej výške odovzdaný na podporu  Hospicu – domu pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre.

Upratovanie chrámu pred vianočnými sviatkami

Prosíme všetky ochotné duše pomôcť pri veľkom upratovaní nášho chrámu, ktoré plánujeme v sobotu 14. 12. po rannej svätej omši. Vďaka už vopred za túto veľkú a neoceniteľnú pomoc, aby sme mohli dôstojne sláviť Vianočné sviatky aj v našom kostole.


 

Úmysly sv. omší

(09. december15. december)

                                                

Pondelok 09.12.

6:30:           Za zdravie a Božie požehnanie pre Kolomana a Máriu

18:30          R

Utorok 10.12.

6:30:     +    Jozef

18:30          Za zdravie a živú vieru pre deti a vnúčence

Streda 11.12.

6:30:           Za zdravie a Božie požehnanie pre Martinu

18:30       Za zdravie a Božie požehnanie a pomoc pre Eriku, Petra, Pavla a Tibora s rodinami

Štvrtok 12.12.

6:30      +    Za zomrelých spolužiakov a učiteľov

18:30    +    Jolana, František, Gabriela, Rudolf, František a Viera

Piatok 13.12.

6:30            Poďakovanie za 60 rokov Oskara s prosbou o Božie požehnanie a živú vieru

18:30          Za Božie požehnanie, zdravie pre Annu pri 80 výročí

života

Sobota 14.12.

7:00:     +    Filip

18:30    +    Tibor

Nedeľa 15.12.

7:00:           Za farnosť

8:30:     +    Rudolf, Alžbeta a rodičia z oboch strán

10:00:   +    kňaz Petra Murdzu

11:30:    +    György

18:30    +    Jozef, Otakar, Igor, Luboš, rodičia a starí rodičia z

oboch strán

Informačný servis nitrianskej diecézy